استارتاپ‌های ارائه دهنده تست خانگی کرونا را بشناسید

در سایت دی لینک مطلب استارتاپ‌های ارائه دهنده تست خانگی کرونا را بشناسید مشاهده می کنید

تست خانگی کرونا مدتی است در کشور فعال شده است. 8 ماه از ورود بیماری کرونا در کشور می‌گذرد و دیگر این واژه برایمان ناشناخته نیست و تا حدودی روش زندگی کردن با آن را فراگرفتیم. این بیماری درمان ندارد و تنها راه مقابله با آن، جلوگیری از ابتلا است. آمارها حاکی از آن است که حدود ۵۰ میلیون نفر در دنیا با آن درگیر شده‌اند. اما چگونه بفهمیم که به تست کرونا احتیاج داریم؟ به گفته پزشکان، ۵ تا ۷ روز برای بروز علائم این بیماری زمان نیاز است و معمولا این علائم با علامت‌های تنگی نفس و سرفه‌های مکرر و خشک بروز پیدا می‌کند. نکته حائز اهمیت این است که ۷۵ درصد افراد مبتلا به کرونا بدون هیچ علائم خاصی دوره‌ی بیماری را پشت سر گذاشته یا درواقع بدون آن که خود بدانند ناقل محسوب می‌شوند. آموزش درباره علائم بیماری منتشر شده از شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها از یک سو، ترس در معرض بودن بیماری به واسطه مراجعه به بیمارستان‌ها و درمانگاه  از سوی دیگر، اهمیت سامانه‌های تست خانگی کرونا و ارتباط تصویری با پزشکان درباره وضعیت سلامت خود را چند برابر می‌کند.

در این مطلب به شما چند استارتاپ معرفی می‌کنیم که از طریق آن می‌توانید در خانه خود تست کرونا داده و یا بدون مراجعه به بیمارستان‌ها، با دکتر مورد نظر به صورت تصویری ارتباط بگیرید و ویزیت شوید.

جریمه تخلفات کرونایی و ماسک نزدن در تهران اعلام شد

اسنپ‌دکتر

این اپلیکیشن خدمات پزشکی آنلاین ارائه می‌دهد، به این صورت که شما می‌توانید با یک پزشک متخصص و مشاور آنلاین در ارتباط باشید. اما اسنپ‌دکتر که یکی از سرویس‌های جدید اپلیکیشن اسنپ است، با هدف دسترسی افراد به تست خانگی کرونا راه‌اندازی شد. مردم می‌توانند در این سایت درخواست تست کرونا را ثبت کنند، سپس این آزمایش توسط مراکز معتبر در منزل یا محل کار شما با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود. پاسخ این تست در کمتر ار ۴۸ ساعت از طریق اسنپ دکتر در اختیار شما قرار می‌گیرد. خدمات دیگر این اپلیکیشن می‌توان به روانپزشکی و سلامت روان، بیماری‌های داخلی گوارش و غدد، مامایی و سلامت بارداری، سلامت پوست و مو، سلامت کودکان و نوزادان، عمومی و سلامتی، نورولوژی مغز و اعصاب و… اشاره کرد.

آپ

اپلیکیشن آپ با شیوع بیماری کرونا بخش مشاوره پزشکی را در صفحه دوم اپلیکیشن خود اضافه کرده است که علاوه بر خدمات مشاوره و پزشکی امکان تست کرونا در منزل را هم به کاربران می‌دهد. در حال حاضر کاربران تهران، قم و مشهد می‌توانند از بخش آزمایش کرونا و پزشکی در منزل، از این خدمات استفاده کنند. هزینه برای تست در این اپلیکیشن ۵۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به تعرفه فعلی ارزان‌تر محسوب می‌شود.

پالسی نو

این اپلیکیشن ارائه خدمات پزشکی است که ارتباط با مراکزی‌ام آر آی- سی تی اسکن سونوگرافی و…همچنین از آزمایشگاه یا فیزیوتراپی و تست خانگی کرونا را ممکن می‌کند. به این صورت که شما از پالسی‌نو خدمات مورد نظر خود را انتخاب کرده و نوبت خود را رزرو کنید. در صورت ثبت تست کرونا در منزل، متخصصان با کاربر تماس می‌گیرد و هماهنگی‌ها لازم را جهت مراجعه حضوری انجام می‌دهند. نمونه برداری در محل، با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و جهت تشخیص مورد بررسی قرار می‌گیرد. فرقی نمی‌کند که تست شما از نوع PCR، آنتی ژن و یا آنتی بادی باشد.

هوم کا

این استارتاپ ارائه دهنده خدمات «مراقبت و سلامت سالمند، کودک و بیماران در منزل» بر بستر وب است. این برنامه به تازگی خدمات تست خانگی کرونا را به خدمات خود اضافه کرده است. نمونه‌گیری توسط یک فرد آشنا و مسلط به قوانین و دستورات نمونه‌گیری در محل موردنظر انجام شده. نمونه شما در آزمایشگاه بررسی می‌شود و سپس نتیجه به‌صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‌گیرد. هر دو تست پی سی آر و تست آنتی بادی (تست سرولوژی) هم برای کاربران ممکن است. هزینه تست نمونه خون، ۱۹۵هزار تومان، نمونه از حلق و بینی، ۵۹۰هزار تومان، پی‌اس‌آر و آنتی‌بادی هم ۶۹۵ هزار تومان است.

آنی آزما 

آنی‌آزما یکی دیگر از اپلیکیشن‌های ارائه دهنده خدمات آزمایش آنلاین است که امکان آزمایش در خانه را برای کاربران امکان می‌کند. افرادی که علائم بیماری کرونا دارند، می‌توانند بدون مراجعه حضوری به آزمایشگاه و بیمارستان‌ها درخواست خود را در این سایت ثبت کرده، سپس افرادی برای گرفتن نمونه به محل انتخابی کاربران فرستاده می‌شود و جواب آزمایش را هم پس از ۲۴ ساعت به صورت آنلاین اعلام می‌کنند.

آزمایش آنلاین  

این اپلیکیشن خدمات آزمایشگاهی ارائه می‌دهد، در دوران کرونا، این آزمایشگاه آنلاین، خدمات تست خانگی کرونا را هم اضافه کرده است، به این صورت که فرد از طریق سایت یا اپلیکیشن آزمایش آنلاین درخواست آزمایش را انجام میدهد، آن‌ها به مکان مورد نیاز مراجعه کرده و نمونه را به آزمایشکاه منتقل می‌کنند و نتیجه آزمایش نیز از طریق اس‌ام اس، اپلیکیشن و وب سایت قابل مشاهده است.

تست خانگی کرونا

 

پزشکت

اپلیکیشن پزشکت یکی دیگر از اپلیکیشن‌های ارائه دهنده خدمات پزشکی است که ارتباط بین بیمار و پزشک را ممکن می‌کند. امکان برقراری تماس صوتی و تصویری و متنی با پزشک، رزرو وقت مشاوره از پزشکان و آموزش و آزمون برای پزشک و بیمار از جمله قابلیت‌های این اپلیکیشن به شمار می‌رود. افرادی که مشکوک به کرونا بوده یا در مجاورت افراد ناقل قرار گرفته‌اند می‌توانند با پزشکان این اپلیکیشن ارتباط گرفته و ویزیت شوند. این اپلیکیشن ۳۵ شاخه مختلف دانش پزشکی دارد که در این دسته‌ها می‌توانید با توجه به اطلاعات، پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید. . برخی از پزشکان خدمات پزشکی را به رایگان دراختیار کاربر قرار می‌دهند، اما برای دریافت وقت مشاوره از سایر پزشکان باید هزینه پرداخته شو که این مبلغ نیز بسته به مدت زمان مشاوره متفاوت است.

شناسایی ۵۰ هزار بیمار کرونایی در تهران با سیستم ردیابی دیجیتال

سلامت بدون مرز

سلامت بدون مرز سامانه‌ای است که ارتباط بین بیمار و پزشک به‌صورت صوتی، تصویری و همچنین به‌صورت چت برقرار می‌کند. به این ترتیب که بیمار در پروفایل پزشک از میان زمان‌های خالی اعلام شده توسط پزشک زمان مورد نظر خود را رزرو کرده و هزینه ویزیت را پرداخت می‌کند. در زمان مقرر مشاوره به‌صورت آنلاین صورت گرفته و دستورات پزشکی برای بیمار ارسال می‌شود. این استارتاپ توسط دکتر بابک عطار، دکتر سهیل مهدی‌پور، میلاد مصطفی راه‌اندازی شده است.

رسا

استارتاپ رسا، خدمات خود را در قالب برقراری یک ارتباط تلفنی ناشناس بین پزشک و بیمار ارائه می‌دهد. به این صورت که بیمار شماره تماس اسن استارتاپ را شماره گیری کرده و کد مربوط به پزشک مورد نظر خود را وارد می‌کند. سپس بدون آنکه شماره پزشک در اختیار بیمار قرار گیرد بیمار می‌تواند با پزشک ارتباط تلفنی نیز برقرار کند و به صورت مستقیم با او صحبت نماید. بیماران می‌توانند براساس زمان‌هایی که پزشکان برای پاسخگویی در سامانه اعلام کرده‌اند با شماره‌گیری کد هر پزشک با او ارتباط برقرار کنند. این استارتاپ توسط سروش حسینعلی‌پور و علیرضا میرزرگر راه‌اندازی شده است.

مدیکال

مدیکال یک پلتفرم در قالب وب سایت و اپلیکیشن برای ارائه و دریافت مشاوره آنلاین از پزشکان است. به عبارت بهتر در استارتاپ مدیکال امکان برقراری ارتباط زنده و تصویری با پزشکان، بدون هیچ محدودیتی در زمان و مکان فراهم شده است. این استارتاپ توسط مجتبی بهنام راه‌اندازی شده است.

اچپن

اچپن یک استارتاپ خدمات بالینی است. ارتباط اچپن با پزشکان و پرستاران به‌صورت مستقیم نیست. در این پلتفرم کاربران  درخواست‌های خود را ثبت کرده و سپس درخواست‌ها به مراکز ارائه خدمات درمانی نیز ارجاع داده می‌شود. اچپن با مراکز درمانی و هوم‌کر قرارداد بسته است و از طریق آن‌ها پزشک و یا پرستار نزد کاربر خواهد رفت.

زوپ

زوپ یکی دیگر از استارتاپ‌های نوبت‌دهی آنلاین و مشاوره پزشکی است. یکی از سرویس‌های این استارتاپ ویزیت ویدیویی با پزشک است. به این معنا که بیمار می‌تواند با پزشک یک ارتباط تصویری با بهترین کیفیت داشته باشد؛ زیرا زوپ این سرویس را بر پایه زیرساخت اینترنت ایران توسعه داده است.   اگر بیمار نخواهد این ویزیت را به‌صورت تصویری انجام دهد، این سرویس تبدیل به یک ارتباط صوتی خواهد شد.

تست خانگی کرونا

هاسپیتل

اپلیکیشن هاسپیتل یک برنامه مشاوره پزشکی تلفنی است. این سامانه در هر ساعت از شبانه روز با پزشکان متخصص در هر زمینه‌ای به صورت تلفنی به کاربران مشاوره می‌دهد.

اعلام زمان تولید و قیمت واکسن کرونای آکسفورد

پزیکاتو

پزیکاتو یک استارتاپ حوزه سلامت است که امکان درخواست پزشک یا پرستار در محل را برای بیماران فراهم می‌کند. خدمت دیگری که پزیکاتو ارائه می‌دهد ارتباط با پزشک به‌صورت تصویری و متنی است. اگر دارویی که پزشک تجویز کرده است باعث بروز حساسیت‌هایی برای بیمار شده باشد، بیمار می‌تواند از طریق این راه ارتباطی با پزشک ارتباط گرفته و مشکل خود را مطرح کند. این استارتاپ توسط مصطفی بهمن آبادی راه‌اندازی شده است.

دکتر ساینا

سامانه دکتر ساینا امکان گفت‌وگو و مشاوره تلفنی با بهترین متخصصین را برای کاربران فراهم می‌کند. در صورت بروز علائم بیماری خود می‌توانید از این اپلیکیشن استفاده کنید.

اوداک

استارتاپ اوداک ارتباط آنلاین بین پزشک و  بیمار را به آنلاین فراهم می‌کند.   همچنین اوداک خدماتی چون ارتباط متنی با پزشک و در صورت نیاز ارسال مدارک و تصاویر برای پزشک و نیز ارسال صوت در صورت دشواری در نوشتن را هم نیز ارائه می‌دهد.

همراه سلامت

سامانه همراه سلامت نیز خدمات پزشکی از راه دور (تله مدیسین) را به کاربران ارائه می‌دهد. بیماران می‌توانند بدون اینکه به بیمارستان‌ها مراجعه کنند از طریق این سامانه بدون نیاز به ملاقات حضوری با پزشک یا سایر متخصصین حوزه سلامت ارتباط برقرار کنند.

 

اما نکته حائز اهمیت این است که نظر پزشک‌ها به صورت آنلاین، تنها یک پیشنهاد است و در نهایت بیمار خود باید با توجه به علائم و مشورت پزشک تصمیم بگیرد. در مورد  تست تست خانگی کرونا نیز یکی از راه‌های آسان و ایمن است که از تجمع بی‌جا در مراکز بهداشتی جلوگیری می‌کند اما بهتر است در صورت مشکلات حاد افراد به بیمارستان‌ها مراجعه کنند.

اگر استارتاپ دیگری می‌شناسید که می‌تواند در این شرایط به مردم در این زمینه کمک کند به ما اطلاع دهید تا به این لیست اضافه کنیم.

The post استارتاپ‌های ارائه دهنده تست خانگی کرونا را بشناسید appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

ممنون بابت بازدید از سایت daylink دی لینک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *